Fototapety do pokoju dziecka

Pokój dziecka to miejsce, które urządzamy chyba z największą uwagą i kreatywnością. Chcemy, żeby jego przestrzeń zapewniała dobre sny i regenerację, stymulowała wyobraźnię i rozwijała, ale przede wszystkim, żeby po prostu była piękna. Tu z pomocą przychodzą nowoczesne dekorację ścienne, czyli nasze fototapety do pokoju dziecka. I możemy śmiało powiedzieć bez niepotrzebnej skromności, że nie ma okładzin na ściany z większym potencjałem dekoracyjnym. Dzięki nim można mieć na ścianie wszystko.

Wersja pierwsza – dziecięcy pokój w multi kolorze

Przeważnie chcemy urządzić swoim dzieciom świat na kolorowo. W takim przypadku sprawdzają się wszelkie grafiki bajkowe i baśniowe. Kolorowe postacie zerkają ze ściany, w oddali widać zamek, w powietrzu unoszą się elfy, motyle i gwiezdny pył. Czasem ze ściany łypie wesoła ciuchcia albo wyścigówka, czasami zabawny dinozaur albo misiek. Z takimi dekoracjami powstaje przestrzeń, która zachęca do kreatywnych zabaw. Dzieci wymyślają nowe historie, wcielają się w bajkowych bohaterów, po prostu dobrze się bawią.

Wersja druga – delikatne, modne pastele

Inny, bardzo modny trend w urządzaniu dziecięcych przestrzeni to pastele i dość oszczędny styl. Nowocześni rodzice wychodzą z założenia, że nie należy dzieci stymulować nadmierną ilością bodźców, także tych kolorystycznych. Wychodzimy naprzeciw tej modzie i w naszej ofercie jest cała masa dziecięcych, pastelowych wzorów. To jednak nie oznacza, że takie fototapety do pokoju dziecka nie pobudzają wyobraźni naszych milusińskich. One także mają sporo zaoferowania dla ich wyobraźni i rozwoju.

Dopasuj dekorację do wieku dziecka

Nasze dzieci, zanim dojdą do poważnego wieku nastoletniego, przechodzą przez kilka etapów rozwoju. I na każdy z tych etapów potrzebna jest inna aranżacja przestrzeni, odpowiednia do aktualnych upodobań i potrzeb dziecka. Dla najmłodszych przygotowaliśmy więc fototapety, które zdobią delikatne chmurki, pastelowe wzorki, ażurowe motylki, aniołki, ptaszki itd. Ważne, aby maluszek nie musiał stresować się dużymi postaciami, które zerkają ze ściany i miał spokojne sny pośród ładnych kolorów. dzieci-lubia-kosmos-fototapety-fototapety-do-pokoju-dziecka-29137488-f4u Na przedszkolaków czeka natomiast cała plejada bajkowych motywów i postaci, bo już nie boją cię wyrazistych dekoracji, za to kochają znanych bohaterów bajek. Na tym etapie nie trzeba już ograniczać bodźców wizualnych, a wręcz przeciwnie, warto pobudzać dzieciaki do mocno kreatywnych zabaw i intensywnego używania wyobraźni. Do tego doskonale nadają się nasze bajkowe grafiki. Usiądź przed monitorem razem z pociechą i wspólnie wybierzcie fototapetę, bo na tym etapie dzieci już wiedzą, czego chcą.

Fototapety, które wybierają dzieci

Kiedy planujesz remont dziecięcego pokoju, a twoja pociecha jest już w odpowiednim wieku, żeby manifestować swoje upodobania estetyczne, warto wybierać dekorację wspólnie. Wtedy dziecko bierze udział w procesie i identyfikuje się z wybraną fototapetą. To już nie tylko dekoracja, to także element przestrzeni, który jest doskonałą bazą do tworzenia nowych zabaw i historii. A dziecko czuje się w swoim pokoju jak w bajkowym świecie, które stworzyło wspólnie z rodzicami. Przestrzeń idealna do rozwoju. sowy-pilnuja-male-ksiezniczki-fototapety-fototapety-do-pokoju-dziecka-37378924-f4u Dużą zaletą naszej oferty, gdzie znajdziesz fototapety do pokoju dziecięcego jest ogromny wybór wzorów, ale także możliwość elastycznego dopasowania ich praktycznie do każdej przestrzeni. Często dziecięcy pokój jest niewielkich rozmiarów, a czasami to tylko kącik. Ale dzięki naszemu systemowi zamawiania można dopasować dekorację na każdy wymiar. Wiele wzorów daje możliwość wycięcia fragmentu w określonym wymiarze, bez utraty walorów estetycznych. Samodzielnie możesz także wybrać materiał, z którego wykonamy wasza dekorację.

Fototapeta, która jest odporna na figle

W pokoju dziecka, które już potrafi się samodzielnie bawić, a dodatkowo często spotyka się ze swoimi rówieśnikami, zdarzają się różne rzeczy. Coś się rozleje albo rozchlapie, na ścianie zostają odciski brudnych rączek, ślady po kredkach, farbach albo czekoladzie. Na szczęście nasze fototapety do pokoju dziecka są w stanie znieść wszystkie te niekontrolowane figle, bo występują w wersjach winylowych i laminowanych. Nie niszczą się pod wpływem wilgoci, a zabrudzenia można usuwać szmatką z płynem.

Dekoracje na zamówienie i na wymiar

Żeby w przestrzeni sypialnianej panowała dobra atmosfera, konieczne jest zachowanie harmonii podczas jej urządzania. Zawsze to podkreślamy, ponieważ w naszej ofercie znajdziecie mnóstwo grafik z bardzo dużymi detalami. Bardzo ważne jest zachowanie balansu pomiędzy gabarytem pokoju dziecka i wielkością motywów na fototapecie. Czasem do czynienia mamy z niewielkimi wnętrzami, więc każdy większy detal powinien być na odległym planie. Dobrze sprawdzą się także grafiki z drobniejszymi motywami.