Fototapety Uliczki

Kiedy na urlopie lub w innych okolicznościach trafiamy na uliczkę, która zachwyca architekturą, stylem, klimatem, kwiatami czy całokształtem, zwykle ten obrazek pozostaje nam na lata pod powiekami. Takich ciekawych lub uroczych miejsc jest wiele, a my postanowiliśmy je uwiecznić i przedstawić wam w postaci dekoracji ściennych dużego formatu. Oto nasze fototapety Uliczki, które zachwycą was urodą, ale też odmienią wasze wnętrza. To dekoracje o dużych walorach estetycznych, ale nie tylko. Mają ukrytą moc.

Fototapety Uliczki – magia zabytkowych miasteczek

Największą część naszej oferty w tym temacie stanowią klimatyczne uliczki w zabytkowych miasteczkach, jakich pełno w europejskich okolicach Morza Śródziemnego i innych pięknych zakamarkach na ziemi. Wąskie, tajemnicze, wyłożone brukiem, który już wiele widział, ale też ozdobione malowniczą roślinnością, kolorowymi okiennicami i detalami, które tworzą cały ten klimat. Doskonała dekoracja do kuchni z rustykalnymi meblami albo małego, tradycyjnego saloniku.

Ulice w nowoczesnym stylu

Mamy także fototapety Uliczki przeznaczone do wnętrz w całkiem innym stylu. To fragmenty nowocześniejszej urbanistyki, o całkiem innym wyglądzie, ale również nie pozbawionym ciekawego klimatu. Pełno tam betonu, szkła i metalu, pojawiają się współczesne elementy infrastruktury, a całość pasuje bardziej do wnętrz stylizowanych na loft. Kiedy planujesz urządzić takie właśnie postindustrialne wnętrze w domu albo szukasz niebanalnej dekoracji do firmowego biura, jedna z takich grafik doda tam pazura.

Wykorzystaj długą perspektywę

Fototapety Uliczki, poza swoimi nieocenionymi walorami estetycznymi, mają jeszcze jedną, bardzo ciekawą i przydatną właściwość. To ujęcia, które naturalnie zawierają w sobie wydłużoną perspektywę. Zastanawiasz się, jakie to ma znaczenie i jak to można wykorzystać? Ujęcie uliczki wykonane z perspektywy pieszego i wydrukowane w takim formacie, który daje złudzenie rozmiarów naturalnych to dekoracja wyjątkowa. Tworzy coś w rodzaju przedłużenia prawdziwej przestrzeni pomieszczenia. niektore-ulice-maja-tajemnice-fototapety-uliczki-42110941-f4u Potencjał, jaki mają nasze fototapety Uliczki trzeba umieć wykorzystać, a wtedy odwdzięczą się nie tylko pięknym wyglądem, ale także skuteczną zmianą postrzegania gabarytu wnętrza, które zdobią. Najważniejszy jest dystans, który pozwoli widzowi podziwiać dekorację z pewnego dystansu. To pozwoli mu zauważyć optyczne wydłużenie przestrzeni i zatrzyma wzrok, żeby sprawdzić informacje, które podsuwa mu mózg. Tak będziecie reagować na dekorację przy każdym wejściu do pomieszczenia, np. na poranną kawę.

Ważna sztuka kamuflażu

Żeby w całości wykorzystać potencjał optycznego wydłużania przestrzeni przez nasze fototapety Uliczki, musicie nauczyć się specjalnej sztuki kamuflażu podczas urządzania wnętrz. Wszelkie nasze fototapety z ujęciami fotograficznymi są wykonane w najwyższej rozdzielczości i doskonałej jakości, dzięki temu ich odbiór jest bardzo naturalny i autentyczny. Jednak, nie ma co ukrywać, po chwili do mózgu dociera informacja, że to przecież fototapeta. Można jednak odrobinkę ten mózg oszukać i stworzyć iluzję. amerykanska-ulica-monochromatyczna-fototapety-uliczki-48408123-f4u Jak sprawić, żeby choć na chwilę oszukać wzrok i mózg osoby patrzącej na dekorację ścienną z uliczką? Wystarczy na tle fototapety postawić niską sofę albo komodę. Przyda się także wysoka roślina doniczkowa, która nawiąże do roślinności na zdjęciu albo industrialna lampa stojąca, która pasuje do stylu nowoczesnych budynków. To sprawi, że lekko zatrzemy linię łączącą fototapetę z podłogą i to nieistniejące przejście stanie się bardziej realne. Sami zdziwicie się, że co rano można się na to kłamstwo nabrać.

Aranżacja dobrze dopasowana

Podobnie, jak w przypadku innych fototapet, warto zadbać o otoczenie takiej dekoracji. Najlepiej zaprezentuje się wtedy, kiedy będzie na ścianie wyglądała zupełnie naturalnie. Zadbaj o kolor ścian, które będą sąsiadować z wybraną uliczką, powinien się nieco wtopić w kolorystykę fototapety. W bezpośrednim sąsiedztwie postaw na tematyczne dodatki, które stylem będą dopasowane albo do śródziemnomorskiego miasteczka albo do nowojorskiej bocznej uliczki. Tak zespolisz wnętrze z dekoracją na ścianie i osiągniesz fajny efekt.

Uliczka z naszej oferty albo z twoich wspomnień

Podobnie, jak w przypadku innych kategorii fototapet, tak i tutaj mamy dla was całą masę wzorów. Fototapety Uliczki to przeróżne ciekawe ujęcia fotograficzne, które można dopasować do różnych stylowych aranżacji. Jeśli jednak przywieziecie z wakacji zdjęcie klimatycznej uliczki, którą zechcecie uwiecznić na dużym formacie i ozdobić nią ścianę, wydrukujemy taką dekorację po otrzymaniu pliku i zamówienia. Róbcie więc wyłącznie zdjęcia dobrej jakości, bo to pozwoli na stworzenie ładnej dekoracji ściennej.