Fototapety do salonu

W jednych domach to salon, w innych tzw. duży pokój, nazywany tak w odróżnieniu od innych, mniejszych pomieszczeń, który pełni między innymi także rolę salonu. Tak czy inaczej to główne i najważniejsze wnętrze w każdym domu lub mieszkaniu, gdzie koncentruje się życie rodzinne, ale też miejsce, gdzie przyjmuje się gości. Skoro więc pełni rolę reprezentacyjną, jego wygląd nie może być nijaki. Tu powinno być stylowo, ładnie i efektownie, dlatego fototapety do salonu musiały doczekać się specjalnej kategorii.

Fototapeta – początek i podkreślenie stylu

Jeśli mowa urządzaniu salonu, to warto pamiętać, że jego styl i charakter tworzą różne elementy, ale najważniejsza jest główna dekoracja. Czasami to mocno designerska kanapa, czasami jakieś dzieło sztuki, innym razem wyjątkowe panele ścienne, a w naszym przypadku to fototapeta do salonu. Dobrze dobrana, wyrazista i efektowna będzie jednocześnie wyznaczać styl i klimat wnętrza, a z drugiej strony podkreślać sprytnie całą aranżację i spinać ją estetyczną klamrą. Nasze grafiki rządzą waszymi salonami.

Nie bój się rozmachu, przecież to salon

Aby stworzyć salon, który będzie cieszył wasze oczy, a u gości wywoła efekt „wow”, musisz się zdobyć na dekoracyjną odwagę i rozmach. A im większe jest to wnętrze, tym większa fantazja jest wskazana. Nie bój się użyć fototapety do salonu, którą umieścisz na centralnej, wielkiej ścianie. Nie bój się także ogromnych detali, jak drzewa, zwierzęta, postacie itd. Nie obawiaj się również zastosowania mocniejszych barw. Przekonasz się, że takie podejście daje świetne efekty aranżacyjne.

Zachowaj balans we wnętrzu

Wspomniany rozmach i fantazja w urządzaniu muszą być jednak dopasowane do rozmiaru twojego salonu. Jeśli jest bardzo duży, doskonale będą tu wyglądały wszelkie duże detale. Można też zdecydować się na grafikę, na której bardzo dużo się dzieje w zakresie kolorów i elementów. Tu nie sprawdzą się natomiast drobne, delikatne wzorki ani pastelowe grafiki. Takie dekoracje zginą w twojej przestrzeni i dopóki widz nie zbliży się całkiem do ściany, efekt dekoracyjny nie będzie zupełnie widoczny. Nie będzie też miał sensu. duzo-piachu-slonca-i-przestrzeni-fototapety-fototapety-do-salonu-55134265-f4u Drobne wzorki i pastele sprawdzą się w małych salonikach. Tutaj duże detale zakłócą proporcje, a z czasem staną się dla domowników bardzo męczące w odbiorze. W niektórych takich wnętrzach, które nie są mikroskopijne, nie trzeba rezygnować z dużych motywów, ale powinny one znajdować się na dalszym planie. Ten sam zamek w oddali i na pierwszym planie to dwa różne warianty graficzne, które odbieramy zupełnie odmiennie. A dalszy plan to także więcej przestrzeni na ujęciu, która optycznie powiększa wnętrze.

Fototapeta do salonu – trudny wybór?

Wiemy, że czasami wybór fototapety do salonu bywa trudny. Nie każdy ma zdolności w kierunku urządzania wnętrz, a czasami po prostu chwilowo brakuje nam pomysłu. Wtedy z pomocą przychodzi nasza strona internetowa i przykładowe aranżacje, które wam przedstawiamy. Staramy się umieszczać zróżnicowane opcje w różnych stylach, żeby każdy z was mógł znaleźć coś dla siebie. Oczywiście to nie znaczy, że musicie je kopiować, ale czasami wystarczy szczegół, aby w głowie narodził się fajny pomysł na wnętrze. zaskakujacy-widok-z-okna-fototapety-fototapety-do-salonu-57580755-f4u Z naszych obserwacji wynika, że do swoich salonów lubicie wybierać to, co najmodniejsze. Śledzicie najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz, dlatego staramy się stale powiększać naszą ofertę o kolejne modne grafiki oraz tworzymy coraz to nowsze aranżacje przykładowe. Podsuwamy wam także sposoby zastosowania fototapety do salonu i innych wnętrz w opisach samych wzorów. Po waszych wyborach widać, że to działa. Inspirujecie się naszymi podpowiedziami i na pewno powstają ciekawe salony.

Oświetlenie ma znaczenie

Fototapety do salonu najlepiej prezentują się na centralnej ścianie i tam powinny być stosowane. Jeśli jednak ta ściana jest najbardziej oddalona od okna, może się okazać, że nie do końca uzyskamy imponujący efekt. Wiele grafik wygląda najlepiej przy odpowiedniej dawce światła. Może więc czasami przemeblować salon i zmienić ścianę ekspozycyjną? Warto zadbać także o specjalne oświetlenie dekoracji na wieczór. Możesz skupić snop światła na głównym detalu fototapety albo doświetlić listwą led całą ścianę.

Wybieramy, zamawiamy i czekamy

Żeby wybrać fototapetę do salonu wystarczy przejrzeć naszą ofertę, zdecydować się na wybraną grafikę i podać wymiary, które będą potrzebne. Na kreatorze zamawiania pojawi się okienko z wizualizacją twojej dekoracji. Niektóre wzory można dodatkowo wykadrować według swoich potrzeb. Potem już trzeba tylko złożyć zamówienie, zapłacić i czekać na przesyłkę. Gwarantujemy, że dekoracja będzie wykonana z materiałów wysokiej jakości, a grafika zostanie wydrukowana w bardzo wysokiej rozdzielczości.