Fototapety Pop Art

Wiemy, że często chcecie odmiany da swoich wnętrz, a wtedy szukacie dekoracji bardziej wyrazistych i odważnych. Staramy się zapewnić wam szerokie spektrum możliwości, dlatego tworzymy kategorie fototapet o różnym charakterze. Dla tych, którzy chcą odpalić rakietę i mieć na ścianie wystrzałowy efekt, mamy fototapety Pop-Art. To grafiki inspirowane, a często wręcz wzorowane na trendzie w sztuce popularno - użytkowej, który pojawił się po II wojnie światowej i pozostawił po sobie ciekawą i ponadczasową spuściznę.

Komiksowe historie wprost na ścianę

Jednym z bardziej znanych kierunków graficznych, opierających się na stylu pop-art były rzecz jasna komiksy. Do dziś mają ogromną rzeszę fanów, a niektóre cenne egzemplarze są kupowane za słone pieniądze na różnych aukcjach. My mamy dla was bardzo efektowne fragmenty komiksów w postaci fototapet. Cieszą się dużą popularnością i z tego, co nam wiadomo, zdobią ściany nie tylko w pokojach nastolatków. Te mini historyjki albo po prostu same szablony komiksowe pasują do wszystkich nowoczesnych wnętrz.

Popartowa symbolika zawsze w modzie

Sztuka pop-art to nie jest nowy wynalazek, to już trend z tradycjami pełen graficznych symboli, które zna prawie cały świat. To między innymi popartowy portret Einsteina, Marlin Monroe, usta z wysuniętym językiem, błyskawice, dymki i wiele innych. Są także graficzne eksplozje z wyrazami imitującymi odgłosy, co jest wręcz nierozerwalne z każdą tradycyjną, komiksową historią. Pop-art kocha też szminki, serduszka i słodkie pin-up girls, które seksownie spozierają ze ścian ozdobionych taką grafiką.

Przygotuj wnętrze na fototapety pop-art

Skoro masz w sobie na tyle odwagi, że przeglądasz fototapety pop-art i chcesz jedną z nich umieścić w domu na ścianie, to zakładamy, że chcesz ją także odpowiednio wyeksponować. Taka dekoracja jest stworzona do wywoływania efektu „wow”, nie powinna kryć się po kątach ani być zasłaniana meblami. Dlatego zanim wybierzesz jeden z wystrzałowych wzorów, zastanów się, jak przemeblować pomieszczenie, aby zyskać ładną ekspozycję grafiki. Oczywiście najlepsza będzie duża ściana na wprost drzwi. dama-w-stylu-pop-art-fototapety-pop-art-230401791-f4u Jeśli twoje możliwości lokalowe nie pozwalają na wygospodarowanie całej ściany na taką dekorację, możesz wykadrować wybrany wzór tak, aby zachował swój efekt i sens, ale zajmował jedynie fragment ściany, np. obok dużej szafy. Niektóre z naszych grafik z tej kategorii są dość łatwe do podzielenia na fragmenty, przez co nie tracą swojego kontekstu kiedy zdobią małą powierzchnię. Dodatkowo, warto przyjrzeć się wielkości detali, jakie zawiera wybrana grafika i zastanowić się czy ma właściwe proporcje w stosunku do gabarytu wnętrza.

Jak zachować balans w takiej aranżacji?

Trzeba to otwarcie przyznać, fototapety pop-art są niesamowicie intensywne. Dużo detali różnych rozmiarów i przeważnie w różnych kolorach. Do tego niebywała wręcz ekspresja podkreślona specjalnymi sposobami graficznymi, które tylko tutaj można spotkać. To sprawia, że czasami na tak ozdobionej ścianie po prostu pojawia się chaos. Zaplanowany, celowo wybrany, ale jednak chaos. Warto więc zadbać o to, żeby skumulowaną na jednej ścianie energię dekoracyjną zrównoważyć za pomocą pozostałych elementów aranżacji. na-fali-morskiego-komiksu-fototapety-pop-art-191066984-f4u Jak skutecznie równoważyć fototapety pop-art? Podpowiadamy, bo czujemy się odpowiedzialni za wypuszczanie w świat dekoracji z taką mocą rażenia. W najbliższym sąsiedztwie nie umieszczaj żadnych wzorzystych powierzchni. Może być tam mocny kolor, ale całkowicie gładki. Postaraj się o towarzystwo bieli, szarości albo czarnego, aby nieco wyciszyć ekspresję widoczną na ścianie. Dobrym towarzystwem będą proste, jednokolorowe meble i duża ilość światła, która podkreśli, a jednocześnie uspokoi grafikę.

W kolorze albo monochromatycznie

Zdecydowana większość fototapet pop-art to wręcz eksplozja kolorów, która jest nieodłącznym elementem tego nurtu. I jeśli szukacie w tej kategorii dekoracji na swoją ścianę zwykle właśnie tego oczekujecie. Ale u nas znajdziecie również monochromatyczne warianty. Na takiej grafice również dużo się dzieje, ale nie tu barwnego chaosu, a tym samym dekoracja nie dostarcza tylu bodźców. Każdy kolorowy wzór możecie przerobić w kreatorze wyboru na taki właśnie wariant., jeśli uznacie, że w tej odsłonie będzie wyglądał lepiej.

Ty uruchom fantazję, my to wydrukujemy

Fototapety pop-art to z pewnością dekoracje dla odważnych. Grafiki są bardzo dynamiczne, w zdecydowanej większości wielokolorowe i bardzo wyraziste. Jednak szczerze namawiamy was do takiego właśnie wyboru, twórzcie wnętrza bez ograniczeń, pełne energii i polotu. Cokolwiek wybierzecie z tej grupy, nie obawiajcie się o jakość nawet najdrobniejszych detali oraz nasycenie kolorami. Spod naszych rąk wychodzą wydruki bardzo dobrej jakości, bez przekłamań kolorystycznych i zamazanych detali.
ZOBACZ WIĘCEJ WZORÓW Z SERII POPART