Fototapety Motywy roślinne

Po latach urządzania wnętrz modnych, ale jednak pełnych syntetycznych elementów i sztucznie uzyskanych barw, nareszcie dotarło do nas wszystkich, że tęsknimy za naturalnością. Do mody weszły szarości, pastele i barwy ziemi. Przestaliśmy zagracać wnętrza, pojawiło się więcej kwiatów i naturalne tkaniny i więcej światła. Do tego trendu idealnie będą pasowały nasze fototapety Motywy Roślinne. Oczywiście są to dekoracje imitujące zieleń we wnętrzach, ale za to w bardzo autentyczny i ciekawy sposób.

Fototapety Motywy Roślinne w fotograficznej odsłonie

Fototapety to wyjątkowe okładziny ścienne. Dzięki nim możesz mieć na swojej ścianie zdjęcie każdego zakątka ziemi, wraz z piękną roślinnością albo wielkie zbliżenie na elementy anatomiczne liścia. Obecna technika fotograficzna pozwala na wykonanie praktycznie każdego ujęcia, a rośliny prezentują się w obiektywie zawsze wyjątkowo. Dowodem jest nasza oferta w tej kategorii. Tak zróżnicowana, że niektórym ciężko wybrać jeden wariant i decydują się na kilka roślinnych dekoracji do różnych wnętrz.

Grafiki artystyczne naturą inspirowane

Poza tym, że powstaje mnóstwo pięknych ujęć roślinności na fotografii, to przeróżne gatunki flory bywają od wieków wielką inspiracją również dla malarzy, szkicowników czy całkiem współczesnych twórców komputerowych albo ulicznych. Dlatego też, poza setkami zdjęć z roślinnością, przedstawiamy wam równie mocną grupę ciekawych wzorów graficznych. Jedne regularne, inne asymetryczne, a jeszcze inne zupełnie artystyczne i abstrakcyjne. W każdej jednak rośliny grają główną rolę i są skutecznym podkreśleniem stylu.

Delikatna łączka czy wielkie drzewo?

Oglądając naszą ofertę, gdzie królują fototapety Motywy Roślinne można dostać zawrotów głowy od ilości i różnorodności wzorów. Każdy z nich jest atrakcyjny i mocno efektowny, bo po prostu rośliny już tak mają, że zachwycają. Ale wiadomo, coś trzeba wybrać. Dlatego podsuwamy wam trochę gotowych aranżacji, które może was zainspirują i podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze dekoracji. Oczywiście najważniejsze są wasze upodobania estetyczne i przyjęty we wnętrzu styl, ale czasem trudno podjąć decyzję. klimatyczne-liscie-w-pastelach-fototapety-motywy-roslinne-312830558-f4u Druga istotna sprawa to dopasowanie wielkości motywów na fototapecie do wielkości wnętrza. Nie pozwól, żeby w niewielkim salonie górowało nad tobą wielkie drzewo albo ogromne liście rododendrona. Owszem, to efektowne grafiki, z ale brak proporcji sprawi, że szybko pożałujesz takiego wyboru. Tu lepiej postawić na drobny deseń roślinny, który z kolei zginąłby w dużym pomieszczeniu. W doborze odpowiedniej wielkości detali dekoracyjnych również powinny pomóc nasze propozycje przykładowych aranżacji.

Style, do których rośliny pasują idealnie

Kiedyś w każdym domu była tapeta w kwiatki, niezależnie od wyglądu reszty wyposażenia. To jednak były aranżacje trochę z konieczności, nie istniały wtedy zdefiniowane style wnętrzarskie, a motywy roślinne po prostu ożywiały i upiększały nasze mieszkania. Dziś można przebierać w stylach, dekoracjach i technikach, dlatego każdy może urządzić wnętrze w spójnym stylu, jak tylko zechce. A jaki styl lubi roślinność? Prawie każdy, łatwiej chyba określić, do jakiego stylu nie pasują roślinne motywy. delikatnie-pastelowo-i-roslinnie-fototapety-motywy-roslinne-330646776-f4u W zasadzie kwiaty i drzewa nie pasują jedynie do wnętrz futurystycznych, mocno designerskich oraz do zdefiniowanych jako typowy loft. To aranżacje bardzo surowe, których tematyka zupełnie odbiega od natury. Możliwe, że trudno będzie widoczne na fototapecie motywy roślinne wkomponować także w typowe vintage. Ale już styl skandynawski, eko, urban jungle, angielski, retro czy tradycyjne aranżacje są wręcz stworzone do tej estetyki. Motywy roślinne pasują także do wielu nowoczesnych wnętrz o dość neutralnym klimacie.

Nietypowe miejsca na roślinne fototapety

Specyfika wyglądu wielu roślin daje większe możliwości dekoracyjne niż tylko typowa okładzina na całą ścianę. Mogą układać się w ciekawe ornamenty albo kobierce, co pozwala na dekorowanie z ich udziałem wąskich ścianek przy oknach albo nad drzwiami. Wiele ciekawych pomysłów podsuwamy także dla trudnych kuchennych i łazienkowych przestrzeni. Nasze fototapety Motywy Roślinne zdobią już wasze kuchenne wyspy, wnęki, przestrzenie pomiędzy szafkami itd. Może i ty wymyślisz nietypowe zastosowanie?

Palmy albo maki – u nas znajdziesz wszystko!

W naszej obszernej ofercie znajdziesz tak wiele różnorodnych motywów roślinnych, że z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego, zgodnego z twoimi upodobaniami estetycznymi oraz stylem, który ma panować w urządzanej przestrzeni. Fototapety Motywy Roślinne to jedna z obszerniejszych kategorii na naszej stronie, ale pomimo to na bieżąco dokładamy kolejne wzory. Może dlatego, że świat roślin tak fascynujący i piękny? Poszukaj grafiki roślinnej, która ożywi i upiększy twoją przestrzeń.
Zobacz więcej wzorów z kolekcji Motywy roślinne