Fototapety Żeglarstwo

Widok na pełne morze lub chociaż jezioro, żaglówka w ruchu, statek stojący przed portem, czy latarnia morska to wszystko są widoki, które wywołują w każdym z nas sentyment albo tęsknotę. Jest w wodzie ta magnetyczna siła, która nas wycisza, dodaje energii i przyciąga. A same żeglarskie tematy po prostu zachwycają, więc nie trzeba być żeglarzem, żeby sobie urządzić piękny salon, sypialnię albo firmowe biuro w stylu marynistycznym, z wielką żaglówką albo latarnią na pierwszym planie.

Fototapety Żeglarstwo – styl marynistyczny

My podsuwamy wam ciekawy wybór grafik w kategorii „fototapety Żeglarstwo”. Jednak pamiętajcie, taka dekoracja na ścianie zobowiązuje. Jeśli decydujesz się nią, a jednocześnie chcesz stworzyć wnętrze o spójnym i eleganckim stylu, musisz zadbać o wygląd i jakość pozostałych elementów aranżacji. Tak, to nie pomyłka, tutaj jakość również ma znaczenie, bo to styl, który nie toleruje byle jakich materiałów. W stylu marynistycznym należy używać kolorów zgodnych z zasadami i materiałów najlepszej jakości.

Wielkość żaglówki ma znaczenie

Największą część w naszej ofercie fototapet marynistycznych zajmują przeróżne ujęcia żaglówek, w ruchu czy na postoju. Są żaglówki na dużym zbliżeniu, a także ujęcia fragmentów takielunku na zbliżeniu i to są zdecydowanie warianty do pomieszczeń o sporych rozmiarach. Dla wnętrz, w których ogromne żaglówki nie dadzą dobrych efektów, przygotowaliśmy ujęcia, gdzie jednostki białej floty są na bardziej odległym planie. Nadal ładnie się prezentują, ale nie męczą już rozmiarem i nie dominują przestrzeni.

Dynamika na ścianie, spokój we wnętrzu

Żeglowanie bywa różne. Są chwile odpoczynku i spokojna flauta, ale bywa, że załoga zmaga się wielkimi falami i wiatrem. Wtedy powstają zdjęcia, które na ścianie wyglądają bardzo atrakcyjnie i energetycznie, ale wymagają zupełnie innej oprawy. Jeśli zdecydujesz się na stonowaną grafikę marynistyczną, w pozostałych częściach aranżacji możesz nieco zaszaleć z kolorami. Opisywany styl kocha biel, różne odmiany niebieskiego, ale także czerwień. Jeśli nie chcesz nudy możesz wykorzystać te możliwości. poczuj-sie-jak-na-zaglach-fototapety-zeglarstwo-112841184-f4u Jeśli zdecydujesz się na ujecie żaglówki w dynamicznym wariancie, w czasie intensywnej akcji, wielkich fal i chaosu, to trzeba przyznać, że ta dawka energii jest już wystarczająca dla jednego pomieszczenia. Pozostałe elementy niech będą spokojne, aby we wnętrzu zapanowała harmonia. Nasza rada wynika głównie z tego, że fototapety Żeglarstwo wykorzystujecie głównie w dekorowaniu swoich sypialni i salonów albo firmowych gabinetów, a tam zdrowy balans jest wskazany dla dobrego wypoczynku i regeneracji oraz skupienia.

A latarnia stoi jak stała

Oprócz wielu ujęć z żaglówkami i statkami w roli głównej oraz rozległych krajobrazów z bezkresnym morzem i niebem, mamy dla was coś ekstra. To ciekawe kadry z pięknymi ujęciami latarni morskich. Lata mijają, statki niszczeją, klimat się zmienia, a one niezmiennie stoją na straży bezpiecznych powrotów wszystkich jednostek. Cieszą oko swoim wyjątkowym wyglądem, kolorem i przede wszystkim nieustającym światłem. Zdjęcie z latarnią morską zawsze jest wyjątkowe. samotny-zagiel-o-zachodzie-slonca-fototapety-zeglarstwo-221575231-f4u Położenie każdej latarni morskiej łączy się z widokiem na dużą ilość otwartej przestrzeni, a co za tym idzie to także dekoracje, które skutecznie powiększają optyczny odbiór każdego wnętrza. Sama budowla jest z kolei fajną bazą do nawiązań kolorystycznych i stworzenia pewnego spójnego stylu. Jeśli latarnia jest ceglana, będzie doskonałym towarzystwem dla sąsiadującej ściany ze starej cegły. Jeśli jest czerwona, można postawić na detale w tym kolorze. To tylko dwa przykłady, resztę pozostawiamy waszej fantazji.

Z perspektywy pomostu

Wiele ujęć marynistycznych, które znajdziecie w naszej ofercie to romantyczne widoki na jezioro lub morze uchwycone z pomostu. To dekoracja, którą chętnie wykorzystujecie w swoich sypialniach, pewnie ze względu na jej klimat. Ale takie spojrzenie z pomostu na wodę to także fototapeta, która może skutecznie powiększyć odbiór optyczny gabarytu wnętrza. Wydłużona perspektywa to doskonały zabieg dekoracyjny dla niewielkich wnętrz. Można też wybrać lekkie przesunięcie widoku z pomostu i stworzyć ciekawą asymetrię w przestrzeni.

Wysoka rozdzielczość kluczowa w żeglowaniu?

Jeśli chodzi o kadry, na których żaglówka jest w ruchu, ważna jest także rozdzielczość i umiejętność wykonania stabilnego ujęcia. Taka dynamika ruchu jest bardzo trudna do uchwycenia w postaci zdjęcia dobrej jakości, dlatego my korzystamy tylko z profesjonalnych ujęć. Duży format jakim jest fototapeta Żeglarstwo nie uznaje półśrodków, tutaj wyjdzie każde oszustwo i my to wiemy. Dlatego nasze wydruki są tak dobrej jakości, że mogą z powodzeniem zdobić nawet najbardziej reprezentacyjną ścianę.
ZOBACZ WIĘCEJ WZORÓW