Fototapety Graffiti

Jeszcze niedawno wszelkie rysunki na murach nazywano bohomazami i traktowano z pogardą. A dziś uznawane są za sztukę uliczną i bardzo często bywają wręcz zamawiane np. przez spółdzielnie mieszkaniowe jako element dekoracyjny bloku. Stąd też pomysł na fototapety Graffiti, które mogą zdobić ściany w domach i firmach. Mowa oczywiście o grafikach z przekazem, wykonanych z pewnego rodzaju kunsztem i polotem artystycznym, które wyglądają ciekawie i dodają przestrzeni ciekawego klimatu.

Fototapety graffiti nie tylko dla nastolatków

Skoro obalona została teoria, że graffiti wyłącznie psuje wygląd ścian, czas na kolejny krok. Grafiki, które powstają z użyciem tej techniki wciąż funkcjonują w obiegowej opinii jako wzory zarezerwowane wyłącznie dla nastolatków. Łączone są automatycznie ze stylem skate i w ten sposób lądują w małej szufladce. A tymczasem my chcemy udowodnić, że nasze fototapety Graffiti doskonale pasują również do innych aranżacji, nie tylko do pokoju zbuntowanego dzieciaka.

Graffiti uniwersalne?

Kiedy zajrzycie do tej kategorii grafik na ścianę, szybko okaże się, że fototapety Graffiti to dekoracje, które są ponad utartymi stereotypami. Świetnie pasują np. do przestrzeni studenckich, do salonu osób w średnim wieku i z zacięciem do urządzania nietypowych i modnych wnętrz albo do sypialni grafika komputerowego albo czterdziestolatka, który lubi sporty ekstremalne. Fototapety z takimi wzorami chętnie wybieracie również do nowoczesnej przestrzeni firmowej, która ma sprzyjać kreatywnemu myśleniu.

Kolorowe czy monochromatyczne?

Większość grafik wykonanych z użyciem farby w sprayu to dzieła mocno kolorowe. W tym tkwi ich klimat, przekaz, charakter i moc przyciągania uwagi. Mocna kolorystyka i bardzo mocna dynamika kreski to w zasadzie znak rozpoznawczy graffiti, ale trzeba uważać by taka dekoracja nie stała się we wnętrzu zbyt męcząca. Tak intensywny dekor na ścianie, który dodaje przestrzeni energii warto zrównoważyć sąsiedztwem spokojnych, jednokolorowych płaszczyzn. Wtedy łatwiej będzie osiągnąć zdrowy balans. widze-cie-fototapety-graffiti-139455850-f4u Jeśli jednak uważasz, że pomieszczenie jest zbyt małe na taką eksplozję kolorów albo po prostu wolisz nieco spokojniejsze formy przekazy graficznego, mamy dla ciebie spory wybór ciekawych wzorów monochromatycznych. Są równie efektowne i klimatyczne jak wersje wielobarwne, ale zdobią przestrzeń w sposób bardziej wyważony. Tu z kolei warto zastosować w pozostałych elementach aranżacji różne kolory albo postawić na jedną wyrazistą barwę pojedynczych detali np. w kolorze pomarańczowym albo turkusowym.

Graffiti zmienia przestrzeń

Nie sposób nie zauważyć, że fototapeta Graffiti to dekoracja o wyjątkowych właściwościach. Wystarczy rzut oka, żeby dostrzec, że te grafiki mają w sobie wręcz niespotykaną energię, która ewidentnie przekłada się na klimat wnętrza. Każdy wzór w tej technice jest jak bomba energetyczna, zapewne dlatego, że przeważnie eksploduje kolorami. Nawet jeśli to wariant czarno-biały, to jednak dynamika wykonania grafiki i tak robi swoje. Na takiej ścianie po prostu dużo się dzieje i nie ma mowy o nudzie. podziemne-tajemnice-fototapety-graffiti-104211648-f4u Chociaż fototapeta Graffiti to kwintesencja efektowności, to wiadomo przecież, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawsze można tutaj coś podkręcić. Mamy dla was małą podpowiedź, jak wyciągnąć z takiej dekoracji więcej walorów estetycznych. Wystarczy zadbać o jej odpowiednie doświetlenie. W dzień pomoże bliskość dużego okna, a wieczorną odsłonę pokazu graffiti można uświetnić punktowym reflektorem ustawionym tak, żeby podkreślał przestrzenny charakter rysunku albo jego dynamikę.

Efekt 3D a fototapety Graffiti

Jeśli przyjrzymy się uważniej niektórym rysunkom graffiti w swojej przestrzeni miejskiej, dostrzeżemy w nich pewną prawidłowość. Wielu twórców ulicznych tak prowadzi swoją kreskę, aby efekt końcowy nie był jedynie płaską grafiką. Uzyskują przez to efekt 3D, który sprawia, że rysunek staje się przestrzenny, zawisa pośrodku ściany i wygląda jakby nagle z niej wyrastał albo wręcz eksplodował. To świetny efekt, który chętnie podsuwamy wam w postaci fototapety Graffiti jako inspirację do tworzenia niebanalnych aranżacji.

Twoja ściana – twoja koncepcja

Obszerność kategorii, w której umieściliśmy nasze fototapety Graffiti jest naprawdę imponująca, ale my sami wiemy, że nasi klienci bywają bardzo kreatywni. Może więc masz w swoim archiwum zdjęcie ulicznej grafiki, która ci się bardzo spodobała albo wręcz zdjęcie swojego dzieła? Na pewno będzie ci miło umieścić na ścianie projekt, który nie jest ci całkiem obcy. Wystarczy, że prześlesz nam takie ujęcie w wysokiej rozdzielczości, a my wydrukujemy na zamówienie fototapetę twojego projektu.
ZOBACZ WIĘCEJ WZORÓW GRAFFITI